עלייה אפקטיבית לרשת

שיווק באינטרנט

כדי לעלות עם העסק לרשת בפעם הראשונה בצורה אפקטיבית יש לשים לב למספר דברים חשובים, שאת כולם אפשר לשנות ולשפר בהמשך הדרך, אבל אם עושים אותם מספיק טוב כבר בפעם הראשונה אפשר להנות מהם לאורך שנים רבות.

במאמר זה אנחנו נעבור על הדברים העיקריים שמהווים מעין חבילת פתיחה לנוכחות אפקטיבית ברשת.

ההתייחסות כאן היא לעסק שכבר קיים ועובד, יש לו כבר מוצרים ושירותים ומכיר היטב את קהל היעד שלו.

לעסקים חדשים שעדיין לא פעילים מומלץ להתחיל בכמה שלבים מוקדמים יותר לפני העלייה לרשת, לא נרחיב על זה כאן.

יצירת קופי, המילים שמתחברות לקהל

טקסטנתחיל ביצירת הקופּי, המילה המיוחדת או מספר המילים שמחברות את העסק לקהל היעד שלו, זה יכול להיות השם של העסק, או סלוגן מעולה, או מספר משפטי מחץ שיוצרים חיבור והזדהות. משמעות המילה קופּי (העתק) היא האפשרות להעתיק ולהשתמש באותן מילים מעולות שבחרנו עבור העסק שוב ושוב, בכל מדיה שנבחר ובכל זמן. ביצירת הקופּי עבור העסק נתחשב גם במחקר השוק המקדים וגם בתנאים וההגבלות של מנועי החיפוש והרשתות החברתיות.

טקסט

גרפיקה בסיסית ותמונות מותאמות

אל הקופּי שמתמקד במילים תצטרף הגרפיקה הבסיסית, הפונטים של האותיות והתמונות. החיבור של הטקסט עם העזרים החזותיים יוצרים מיתוג ומעבירים מסר ברור עבור הלקוח מה הוא יכול לצפות מאיתנו ומהמוצרים או השירותים שלנו. תמונת פרופיל טובה עבור העסק וסדרה של תמונות אווירה, תמונות של המוצרים והשירותים או תמונות נוף בעלות מכנה משותף. תמונות ניתן לצלם לבד, לשכור שירותים של צלם מקצועי או להוריד ישירות מהרשת בתשלום או בחינם. תמונות מקוריות ואותנתיות בדרך כלל יעשו עבודה יותר טובה אבל האיכות שלהן חייבת להיות מספיק טובה להעלאה והדפסה.

גוגל עסקים בשביל הקידום ל-עסקים קטנים

אז אחרי שיש לנו קופּי טוב, והתאמנו אליו שפה עיצובית, גרפיקה , תמונת פרופיל טובה ותמונות אווירה אפשר לפתוח את החשבון העסקי בגוגל זה GOOGLE MY BUSINESS זהו סוג של מיני אתר ייעודי בתוך גוגל להגברת החשיפה ברשת, ההקמה והתפעול שלו הם ללא עלות והוא מקבל יחסי חשיפה טובים במנוע החיפוש. בתוך חשבון הגוגל ניתן להטמיע לאחר מכן את הקישור לאתר הבית השלם, אבל לעיתים חשבון הגוגל זה כל מה שהלקוח שלך צריך, יש שם את הפרטים הבסיסיים של העסק ודרך קלה ליצור איתך קשר. פתיחת חשבון כזה מאוד מומלצת גם אם עדיין אין לך אתר רשמי וגם אם כבר יש לך אתר ואתה רוצה להגביר את החשיפה אליו.
google

מערכת דיוור ותקשורת המונים

אחד הדברים הכי חשובים בעלייה אפקטיבית לרשת הוא היכולת לתקשר עם לקוחות מתעניינים, לקוחות פוטנציאלים שנתקלו בך ברשת או שחיפשו פתרון לבעיה שיש לך יכולת לפתור והגיעו אליך, אבל הם עדיין לא בשלים מספיק ליצור איתך קשר ישיר, או שהם עדיין לא מספיק מכירים וסומכים עליך, או שהבעיה שלהם לא מספיק דחופה כרגע, לא משנה מה הסיבה שהם עדיין לא מספיק בשלים, מה שחשוב זה לתת להם אפשרות להביע עניין במחוייבות נמוכה. הם צריכים את האפשרות להגיד לך שמה שאתה מציע מעניין אותם באופן כללי אבל לא באופן מיידי.

אחת הדרכים היעילות והמשתלמות ליצור את הקשר הראשוני והמתמשך הזה הוא באמצעות דיוור למייל. הלקוח המתעניין זקוק לסיבה מספיק טובה להשאיר אצלך את פרטי ההתקשרות שלו שהחשוב בהם הוא כתובת המייל שלו. הסיבה צריכה להוות ערך גבוה עבור המתעניין, בצורה של מתנה חינם, מדריך כתוב, סדרת סרטוני וידאו, קבצי אודיו, ספר או כל דבר אחר שיגרום ללקוח להסכים שתהיה איתו בקשר. לשם יצירת רשימת דיוור אוטמטית יש ליצור חשבון באחת החברות המציעות שירותי דוור אלקטרוני, בשלב הראשון ניתן לקבל שירות כזה בחינם בחלק מהחברות ובהמשך לרכוש שירותים מתקדמים בתשלום. יש מגוון גדול של חברות דיוור בארץ הנותנות את השירות ובעברית, אך ניתן לקבל את השירות גם מחברות בינלאומיות באנגלית או בשפות אחרות.

רשתות חברתיות, לא רק פייסבוק אבל הרבה

עלייה אפקטיבית לרשת כולל גם חיבור לרשתות החברתיות, לקוחות פוטנציאלים רבים כבר נמצאים שם ומבלים חלק משמעותי מזמנם ברשת, דבר אשר משרת המטרה שלך לחשיפה ברשת. גם כאן כשיש קופּי ברור, גרפיקה בסיסית ומאגר תמונות שיוצרות חיבור לעסק, ההקמה של דפים עסקיים ברשתות החברתיות ובראשן פייסבוק הופכת קלה וברורה ומתקשרת בצורה יעילה לשפה שלך ברשת.

יו טיוב, תוכן בוידאו ל-שיווק באינטרנט

הערוץ הבא שיש לקחת בחשבון אינו מתאים לכולם, אבל הוא מאוד יעיל למי שמועניין להשתמש בו, ומדובר כמובן על ערוץ YouTube המקום המושלם להעלאת סרטוני וידאו לרשת, לקבלת חשיפה טובה ובניית מערכת אמון עם לקוחות פוטנציאלים. את הערוץ יש להגדיר היטב בהתאם לצרכי העסק, וכן להטמיע בתוכו את התמונות והמסרים שכבר קיימים. כשהערוץ פעיל ויש בו כבר תוכן אפשר לקשר אותו בקלות לכל הערוצים האחרים ולהגביר באמצעותו את התנועה אליהם.

מדיות חברתיות

אתר הבית עם חיבור לכל ערוצים

עלייה אפקטיבית לרשת לא תהייה מושלמת ללא הבית הגדול שמקשר בין כל הערוצים, הבית שלך ברשת שבו אפשר לעשות כמעט הכל, אפשר ללמוד עוד על העסק, אפשר להכיר לעומק את בעלי העסק, אפשר ליצור קשר בקלות ואפשר ממש לרכוש את המוצר או השירות של העסק. מדובר כמובן באתר הבית שלך, אתר אינטרנט שמרכז את כל הדברים החשובים ומאפשר ללקוח לבצע פעולות.

האתר יכול להיות הדבר הראשון שעושים אבל יכול להיות גם הדבר האחרון, מה שחשוב באמת זה שהאתר מדבר באותה שפה של הערוצים האחרים, ונותן יותר עומק ויותר מידע מרוכז. בנייה של אתר אינטרנט כשכבר כל המשימות האחרות הושלמו נותנת בהירות ומוודא תנועה ערה של לקוחות אל האתר כי אין שום סיבה לבנות אתר אם הוא נשאר שומם.

נוכחות מקוונת

נוכחות מקוונת

  1. האתר כולל דפים סטטיים עם מידע חיוני עלייך ועל השירותים שלך
  2. האתר חייב לכלול קריאה לפעולה, יצירת קשר או השארת פרטים.
  3. האתר חייב להישאר מעודכן בגרסאות עדכניות של מערכות ההפעלה, ולהתחדש מדי פעם בתכנים רלוונטיים
  4. SEO בסיסי, האתר חייב להיות מותאם למנועי החיפוש של גוגל. ההתאמה הראשונית חשובה מאוד ובהמשך רצוי לבצע קידום אורגני קבוע.

התוכן הוא המלך, והתמדה היא המלכה

השלב האחרון והחשוב ביותר מכולם הוא להזין את התוכן דרך כל הערוצים, לחדש ולרענן וליצור עניין כל הזמן, להיחשף ללקוחות חדשים ולהמשיך לתקשר עם מתעניינים ותיקים. מאמרים, סיפורים, תמונות, מבצעים ומוצרים חדשים שמופצים ברשת ורלוונטיים לקהל שלכם. עלייה אפקטיבית לרשת בהצלחה

תמונה של ספר אודיו

ספר אודיו במתנה

"אלמנט ההצלחה העסקית"

להרשמה יש להכניס את השם שלך ואת כתובת המייל והפרק הראשון יגיע אלייך למייל תוך כמה דקות

צור קשר עם אורן בן דוד

לתיאום שיחה

ניתן גם להשאיר הודעה ואחזור אלייך בהקדם