כתבה מאת אורן בן דוד יועץ עסקי

מודלים להצלחה עסקית

יש מודלים מאוד ברורים להצלחה עסקית אבל הם מורכבים ולוקחים המון זמן ועולים כסף. אבל גם כשמבינים את זה, עדיין קשה לראות מספיק רחוק כדי להתניע ולהתמיד בפעולות מורכבות. הסיבה העיקרית היא שאנשים רוצים תוצאות מיידיות אבל אין כזה מודל אמיתי שנותן רק תוצאות מיידיות.  יש מקרים שזה מצליח, אבל זה בדרך כלל חד פעמי ולא תמיד חוקי ולא כל כך מוסרי, ובטח לא משהו שאפשר לאמץ בתור מודל יעיל ובטוח שנותן תוצאות אמיתיות לאורך זמן. ככל שהתהליך מורכב יותר ומתוחכם יותר ככה גם הסיכויים שלו להצליח גבוהים יותר, מהסיבה הפשוטה שרוב האנשים האחרים תמיד יחפשו את הדרך הקלה והמהירה ויפחדו או יתעצלו לבנות את הדרך היעילה והמורכבת שבאמת תתן תוצאות.

ככל שנסתכל רחוק יותר ככה התמונה יותר גדולה ויותר ברורה.

כשמסתכלים קרוב מדי אז התמונה מטושטשת ואם תמיד מסתכלים קרוב מדי אז התמונה תישאר מטושטשת.  לעומת זאת אם נצליח לראות רחוק נגלה שזאת יכולת נפלאה שלא לכל האנשים יש אותה כרגע, ואת זה אפשר לשנות.                                                              אז מה עושה מי שאין לו את היכולת הזאת כרגע ובכל זאת רוצה לראות סוף סוף את התמונה הגדולה?

הולך טיפה אחורה…

וכשאתה הולך אחורה זה רק כדי לראות יותר טוב קדימה, זאת אומרת להצליח לראות את הדברים מבחוץ, זה לצאת רגע מהעשייה השוטפת ולהתחבר למטרה הגדולה, להבין מה רוצים שיקרה אחרי שנצעד בדרך, ותוך כדי הדרך, ואת זה קשה לראות  כשכל הזמן נמצאים בעשייה.

לפעמים חייביים להפסיק

הפסקות קטנות לאיפוס ותכנון, למחשבה על המטרות ועל מה שרוצים להשיג מהדרך.                             חופשה קבועה מהשוטף, חופשה פיזית בארץ אחרת או חופשה קטנה של מחשבה, פגישה עם עצמך, פגישה עם קבוצת תכנון ועשייה או כל דרך אחרת שתעזור לכם לראות את התמונה הגדולה והמודל הנכון להגיע או ליצור אותה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צור קשר עם אורן בן דוד

התחל צ'אט עם אורן

ניתן גם להשאיר הודעה ואחזור אלייך בהקדם

קבלו פרק מתוך הספר במתנה

הפרק נקרא "יסודות השיווק" והוא המפתח לעסק ריווחי ויציב

בספר אלמנט ההצלחה העסקית אני נוגע בכל המרכיבים של העסק עם דגש מאוד גדול על השיווק, למעשה הפרק שעוסק ביסודות השיווק הוא הפרק הכי ארוך והכי מפורט בספר ומהווה בסיס חשוב והכרחי לצמיחה האישית שלך, וזאת בדיוק הסיבה שאני מציע לך לקבל אותו במתנה.

הכנס את הפרטים בטופס ותקבל אותו ישר למייל ואם תרצה גם שיחת טלפון ממני אז תשאיר מספר טלפון אמיתי, אחרת תכתוב 054000000