כתבה מאת אורן בן דוד יועץ עסקי

מודלים להצלחה עסקית

יש מודלים מאוד ברורים להצלחה עסקית אבל הם מורכבים ולוקחים המון זמן ועולים כסף. אבל גם כשמבינים את זה, עדיין קשה לראות מספיק רחוק כדי להתניע ולהתמיד בפעולות מורכבות. הסיבה העיקרית היא שאנשים רוצים תוצאות מיידיות אבל אין כזה מודל אמיתי שנותן רק תוצאות מיידיות.  יש מקרים שזה מצליח, אבל זה בדרך כלל חד פעמי ולא תמיד חוקי ולא כל כך מוסרי, ובטח לא משהו שאפשר לאמץ בתור מודל יעיל ובטוח שנותן תוצאות אמיתיות לאורך זמן. ככל שהתהליך מורכב יותר ומתוחכם יותר ככה גם הסיכויים שלו להצליח גבוהים יותר, מהסיבה הפשוטה שרוב האנשים האחרים תמיד יחפשו את הדרך הקלה והמהירה ויפחדו או יתעצלו לבנות את הדרך היעילה והמורכבת שבאמת תתן תוצאות.

ככל שנסתכל רחוק יותר ככה התמונה יותר גדולה ויותר ברורה.

כשמסתכלים קרוב מדי אז התמונה מטושטשת ואם תמיד מסתכלים קרוב מדי אז התמונה תישאר מטושטשת.  לעומת זאת אם נצליח לראות רחוק נגלה שזאת יכולת נפלאה שלא לכל האנשים יש אותה כרגע, ואת זה אפשר לשנות.                                                              אז מה עושה מי שאין לו את היכולת הזאת כרגע ובכל זאת רוצה לראות סוף סוף את התמונה הגדולה?

הולך טיפה אחורה…

וכשאתה הולך אחורה זה רק כדי לראות יותר טוב קדימה, זאת אומרת להצליח לראות את הדברים מבחוץ, זה לצאת רגע מהעשייה השוטפת ולהתחבר למטרה הגדולה, להבין מה רוצים שיקרה אחרי שנצעד בדרך, ותוך כדי הדרך, ואת זה קשה לראות  כשכל הזמן נמצאים בעשייה.

לפעמים חייביים להפסיק

הפסקות קטנות לאיפוס ותכנון, למחשבה על המטרות ועל מה שרוצים להשיג מהדרך.                             חופשה קבועה מהשוטף, חופשה פיזית בארץ אחרת או חופשה קטנה של מחשבה, פגישה עם עצמך, פגישה עם קבוצת תכנון ועשייה או כל דרך אחרת שתעזור לכם לראות את התמונה הגדולה והמודל הנכון להגיע או ליצור אותה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

New Client Offer

25%OFF

Leave your details below and receive a discount coupon in your inbox
תמונה של ספר אודיו

ספר אודיו במתנה

"אלמנט ההצלחה העסקית"

להרשמה יש להכניס את השם שלך ואת כתובת המייל והפרק הראשון יגיע אלייך למייל תוך כמה דקות

צור קשר עם אורן בן דוד

לתיאום שיחה

ניתן גם להשאיר הודעה ואחזור אלייך בהקדם