כתבה מאת אורן בן דוד יועץ עסקי

ארבעה שלבים לתודעה

ארבעה שלבים של תודעה,

שבהם שני שלבים מיותרים,(שלב ראשון ורביעי)

ואולי לא?

תחליטו לבד

משתף במשהו ששמעתי לאחרונה אשר מחלק את האנשים לארבעה שלבים שבהם הם יכולים להיות מבחינת התודעה שלהם

המלצות על אורן בן דוד יועץ עסקי

אמנם זאת חלוקה גסה וקצת כוללת אבל כן יכולה לעשות טיפה סדר, ולגרום לנו להבין איפה אנחנו נמצאים ברמת התודעה, ובאיזה תודעה אנחנו רוצים להיות.

שלב ראשון

*שלב הקורבנוּת*

זה השלב שבו לא לוקחים אחריות, אין לנו שליטה על מה שקורה, אבל כן מומלץ להתלונן, והרבה.   מתלוננים על המצב, על המדינה, על החיים ועל האנשים האחרים. לא חושבים לרגע לעשות משהו אחר, כי אין טעם. זה לא משנה מה נעשה, כי זה לא ישנה את המצב. המצב הרבה יותר גדול מאיתנו.    ואם זה מה שמאמינים אז ברור שלא עושים כלום, באמת שאין טעם.                                                בלי להיכנס למספר המדוייק של מי נמצאים בשלב הזה, זה השלב שרוב האנשים בעולם נמצאים בו (לא אתם).

השלב השני

*שלב ההתעצמות*

זה השלב שבו מתחילים להבין שיש לנו שליטה, יש לנו שליטה על המעשים שלנו, יש לנו שליטה על הגישה שלנו ויש לנו שליטה על התוצאות שלנו. זה השלב שבו מתחילים לקחת אחריות, ללמוד דברים חדשים, לבדוק גישות חדשות, ללכת ליעוץ וטיפול, להטמיע הרגלים חדשים, לשים לב לסביבה, ולהקיף את עצמנו באנשים מתעצמים נוספים. שלב ההתעצמות הוא שלב מעולה בתור שלב ביינים, בתור תקופת הכשרה ולמידה של חוקי החיים. אי אפשר להישאר בו יותר מדי זמן כי הוא מעמיד את התודעה שלנו כל הזמן במבחן.           לקחנו אחריות, התחלנו ללמוד ולעשות אבל לא הכל עובד, התוצאות לא תמיד מגיעות, ואם יותר מדי פעמים לא קיבלנו את התוצאות שרצינו, מאוד קל להידרדר בחזרה לשלב הקורבנוּת. המטרה היא להתקדם ולעלות שלב בתודעה, להגיע לשלב שבו אפשר להישאר, לשלב עם משמעות ועם תוצאות.

השלב השלישי

*שלב הכניעה*

לא נשמע טוב כניעה, אבל בכל זאת שלב מעולה. כניעה לא כוויתור, אלא כניעה כתובנה עמוקה.      כניעה לחוקי היקום, וכניעה לתובנה שיש גם כח גדול מאיתנו. שלב שבו לוקחים אחריות מלאה על כל מה שאפשר, ומשחררים את כל מה שלא באחריותנו.   אנחנו אחראים באופן מלא על איך אנחנו פועלים, מה אנחנו רוצים ואיך אנחנו מרגישים עם מה שקורה, אבל לא תמיד אחראים על מה שקורה. בשלב הכניעה מבינים את השפע, רואים את ההזדמנות בכל דבר ומשחררים מהר דברים שלא חייבים להישאר.

השלב הרביעי

*שלב ההתעלות*

השלב שבו מתעלים מעל החומר, מתחברים עם הכח הגדול ומגיעים להארה. זה השלב התיאורתי, לא בגלל שהוא לא באמת מעשי אלא בגלל שעדיין לא פגשתי מישהו שהיה או נמצא בשלב הזה. כרגע מבחינתי זה שלב של תודעה שנמצא רק בתודעה של מי שנמצא בו. מי ששואף להגיע לשלב ההתעלות ימצא את הדרך לשם. ומי שרוצה לשפר את חייו כאן, יעשה את כל מה שהוא יכול ויכנע!

ארבעה שלבים של תודעה

שניים מהם מיותרים

ואולי לא?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

New Client Offer

25%OFF

Leave your details below and receive a discount coupon in your inbox
תמונה של ספר אודיו

ספר אודיו במתנה

"אלמנט ההצלחה העסקית"

להרשמה יש להכניס את השם שלך ואת כתובת המייל והפרק הראשון יגיע אלייך למייל תוך כמה דקות

צור קשר עם אורן בן דוד

לתיאום שיחה

ניתן גם להשאיר הודעה ואחזור אלייך בהקדם